harfa logo

 

Powstanie firmy Harfa-Harryson jest nierozerwalnie związane z życiorysem jej założyciela i właściciela – Henryka Charuckiego.

Henryk Charucki związany jest ze sportem rowerowym od 1970 roku. Przez 22 lata uprawiał wyczynowo kolarstwo szosowe. W 1978 roku zwyciężył Tour de Mexico (wyścig Dwóch Kalifornii). W roku 1979 zwyciężył Tour de Pologne oraz zdobył tytuł Górskiego Mistrza Polski. Startował w największych wyścigach na świecie między innymi w Mistrzostwach Świata, Tour de l’Avenir, Giro de Italy, w Wyścigu Dookoła Austrii, w Wyścigu Dookoła Szwajcarii, Dauphine Libere i wielu innych.

To dzięki temu, nawiązał dobre kontakty z wieloma producentami komponentów rowerowych tak prestiżowych marek jak choćby Mavic, Michelin, Sram, RockShox, Avid czy Felt. W konsekwencji, po zakończeniu kariery kolarskiej, rozpoczął działalność gospodarczą w branży rowerowej. Założył firmę Harfa- Harryson, która nieprzerwanie działa od 1992 roku.

harfa3Firma Harfa-Harryson jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce produktów najbardziej renomowanych marek na światowym rynku rowerowym. Jest przedstawicielem i partnerem biznesowym od wielu lat takich marek jak RockShox, Michelin, Avid, Turvativ, VDO, Mach1, Limar, BBB, Felt. Natomiast z firmami Mavic i Sram (wcześniej Sachs) związana jest niemalże od samego początku działalności tj. od 1994roku. Będąc dystrybutorem produktów światowych marek z branży rowerowej, Harfa-Harryson należy do ścisłej czołówki firm rowerowych w Polsce. Bardzo bogata oferta pozwala zaspokoić oczekiwania praktycznie każdego, począwszy od klientów indywidualnych po sklepy rowerowe. Harfa-Harryson zaopatruje w dystrybuowane produkty niemalże wszystkie najlepsze sklepy rowerowe w Polsce, w tym sieć sklepów „Pro Dealer” – Profesjonalne Sklepy Rowerowe.

Ogromny wpływ na rozwój firmy Harfa-Harryson miała, ma i będzie mieć kadra doświadczonych, profesjonalnych, ambitnych i zgranych pracowników. Udoskonalając swoją wiedzę, zdobytą na szkoleniach u zagranicznych partnerów, prowadzą szkolenia dla autoryzowanych serwisów rowerowych. Dzięki takiej współpracy powstało w Polsce ponad 40 autoryzowanych serwisów amortyzatorów RockShox.

harfa 1Na rozwój firmy oraz wysoki poziom jej usług dla klientów i konsumentów mają wpływ jej partnerzy handlowi. Firma Harfa-Harryson odgrywając znaczącą rolę na rynku rowerowym, opiera swoje działania na sprawdzonych i stabilnych dostawcach. Takie potęgi na światowym rynku rowerowym jak Mavic, Michelin, Sram, RockShox, Avid, VDO czy Felt, których przedstawicielem w Polsce jest Harfa-Harryson, dają poczucie zaufania, bezpieczeństwo i gwarancję ciągłego rozwoju– zarówno dealerom jak i konsumentom.

 

 

Bez względu na indywidualne upodobania, czy będzie to szosowiec, turysta czy mountainbiker, profesjonalista czy amator – tu każdy znajdzie coś dla siebie.

Harfa-Harryson to centrum rowerowej Polski.

Firma Harfa-Harryson przez wiele lat sponsorowała Grupę Zawodową Mróz, w roku 2007 Grupę CCC natomiast od trzech lat sponsoruje Legię-Felt.

Harfa-Harryson posiada wozy serwisowe Mavic, które zapewniają neutralny serwis zawodowym kolarzom na największych wyścigach w Polsce włącznie z Mistrzostwami Polski i Tour de Pologne. Harfa-Harryson już 6 rok sponsoruje i uczestniczy w jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych jakim jest Bike Maraton.