Dwa tytuły Mistrza Polski oraz Mistrzostwo Czech zdobyli zawodnicy KROSS ORLEN Cycling Team.

Informacja prasowa

Za nami świetny weekend dla zawodników grupy kolarskiej wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN. Wczoraj Ondrej Cink nie mając sobie równych z dużą przewagą zdobył tytuł Mistrza Czech. Podczas dzisiejszych wyścigów Matylda Szczecińska została Mistrzynią Polski U23, natomiast Bartłomiej Wawak zdobył tytuł Mistrza Polski. Filip Helta w elicie mężczyzn finiszował na trzeciej pozycji, a Aleksandra Podgórska była czwarta w elicie kobiet. Już za tydzień zawodnicy KOCT zameldują się na starcie Pucharu Świata w amerykańskim Snowshoe.

To był weekend bardzo udanych startów dla zawodników z grupy kolarskiej KOCT. W Boguszowie – Gorcach, w świetnych warunkach pogodowych i przy gorącym dopingu licznie zgromadzonych kibiców, Bartłomiej Wawak z miażdżącą przewagą zdobył tytuł Mistrza Polski cross country. Już na starcie odjechał innym zawodnikom i przez cały wyścig kontrolował sytuację, docierając na linię mety z ogromną, półtoraminutową przewagą nad kolejnym zawodnikiem. Na podium, z lokatą nr 3 zameldował się kolejny zawodnik KOCT Filip Helta. W wyścigu elity kobiet Aleksandra Podgórska zajęła czwarte miejsce, natomiast Matylda Szczecińska, choć przez dłuższy czas prowadziła stawkę, to straciła nieco siły i po kłopotach technicznych metę przekroczyła jako szósta, na pocieszenie uzyskując tytuł Mistrzyni Polski w kategorii do lat 23. Wczoraj w Czechach Ondrej Cink z KOCT zdobył tytuł Mistrza Czech, również docierając na metę z dużą przewagą.

- Jestem bardzo zadowolony ze startów naszych zawodników w ostatni weekend i cieszę się z mistrzowskich tytułów, zarówno Ondreja Cinka jak i Bartłomieja Wawaka, który po to trofeum sięga po raz kolejny. Wszyscy w zespole czujemy trochę niedosyt po wynikach kobiet, ale to już za nami, jedziemy dalej i już szykujemy się do kolejnego startu w Pucharze Świata w USA – mówił po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Zawodnicy KOCT już za tydzień wystartują podczas wyścigów Pucharu Świata w amerykańskim Snowshoe.

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie obecna na trasach rowerowych od dekady. Drużyna jest w pierwszej szóstce najlepszych grup na świecie w rankingu UCI. Kolejny rok z rzędu znajduje się w prestiżowym gronie UCI Elite MTB Team. W skład grupy wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN wchodzi sześcioro zawodników: Ondrej Cink, aktualny mistrz Czech; Bartłomiej Wawak, mistrz Polski XCO oraz XCC; Thomas Litscher, utytułowany zawodnik ze Szwajcarii, mistrz świata w kolarstwie górskim w kategorii do 23 lat oraz wicemistrz świata w kategorii elita z 2017 r.; Filip Helta, mistrz Polski w maratonie MTB, wicemistrz Polski w wyścigu XCC; Matylda Szczecińska, mistrzyni Polski kategorii młodzieżowej XCO i jedenasta zawodniczka mistrzostw Europy w kolarstwie górskim; Aleksandra Podgórska, wicemistrzyni Polski XCO w kategorii elita w latach 2019 i 2020.